• ALTIN (TL/GR)
  461,15
  % 0,18
 • 22 AYAR BILEZIK
  418,06
  % 1,24
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,44
  % 1,51
 • YARIM ALTIN
  1.476,00
  % 1,34
 • ÇEYREK ALTIN
  742,00
  % 1,34
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.054,00
  % -0,35
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0771
  % 0,21
 • € EURO
  9,7227
  % 0,47

ABD seçimleri altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?

ABD seçimleri altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?
75 / 100

Abd’de yapılacak olan seçimler altın fiyatlarını Türk ve yabancı piyasalarda ne denli etkileyecek ?

3 Kasımda yapılacak olan Abd seçimleri, hızla yaklaşıyor son görüşmelerini ekran karşısında yapan seçmenler piyasaların nabzını tutmakta. Söyledikleri yaptıkları her hareket ekonomiyi oldukça etkilemekte. Trump’ın covid virüsünü yenip tekrardan seçim sahalarına geri dönmesiyle birlikte söylediği her laf olay oluyor.

Peki Trump Neler söyledi?

Abd Başkanı Donalt Trump 3 Kasım günü yapılacak olan ABD seçimleri ardından hezimet ile sonuçlanması durumunda, işin sonunun ABD üst mahkemelerinde bitebileceğini söyledi. Trump posta ile kullanılan oy işlemlerinde hile yapılabileceğini görüşünde. ABD’de birçok eyalet korona virüs salgını sebebiyle Halk sağlığını riske atmamak için, seçim işlemlerinin posta yoluyla yapılmasının, çağrısını yapıyor.

Posta Yoluyla Nasıl oy kullanılacak ?

ABD 59. Başkanlık seçimlerinde halk, korona virüs salgını sebebiyle posta yoluyla oy kullanabilecek. Peki nedir bu posta yoluyla oy kullanma işlemi ?
Sadece birkaç eyalette yapılacak bu işlem aslında virüs önlemlerinden bir tanesi. Yapılan son anketlere göre vatandaşların % 21’i sandığa hiç gitmeden oylarını kullanacak ve gözüken o ki posta yoluyla seçmenlerini seçen halkın favori Başkan adayı Demokratik liderin ta kendisi.

Abd’de yapılan anlık anketlere göre Biden Trump’ın 7.9 puan önünde

Abd başkanlık seçimlerine sadece 1 gün kaldı. Ayın 3’ünde yapılacak olan seçimlerde eğer Trump kaybederse 20 Ocak 2017 den beri sürdürdüğü görevini rakibi Bidene Devredecek. Cumhuriyetçi lider yapılan yerel anketlerde, eyaletlerin bazılarında ufak oy farklarıyla rakibinin gerisinde gözüküyor.

Ekonomistlerin çoğu %80 ihtimalle Biden’in Seçimi kazanacağını düşünüyor.

Abd’de yapılan anketleri yakından takip eden ekonomistler, % 80 ihtimal ile Biden’in seçimleri alacaını düşünüyor. Biden’in seçimleri alması ardından ekonomiye çok hızlı bir şekilde yüksek miktarlarda dövizin gireceğini öngören ekonomistler bu durumun Türkiye için pozitif etkisinin olacağının görüşünde.

Kritik seçim işlemi Halkın seçtiği Başkan Ekonominin yönünü belirleyek.

İnternette gezen geyik haberlerden bir tanesi olan Trump’ın Dolar grafiğinde bulunan silüeti bile doların fiyatının belirlenmesinde bir etken.

ABD seçimleri altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?
Dolar grafiğinde Trump silüeti

Görünen o ki seçimin sonlanmasıyla birlikte piyasalardaki hareket devam edecek şu sıra 505 bandında seyreden altın ve 8,37 bandında seyreden doların fiyatını seçim belirleyecek.